Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “hizmet” veya “iş” medlulına gelir. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na derece uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda yönetim ve hükümet medarımaişetlerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ boyunca, “official” kelimesi, hükümet veya kilise aracılığıyla atanmış bir görevliyi tarif etmek bâtınin kullanılmaya kellelandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri veya kiliselerde çeşitli medarımaişetlerle mesul olan kişilerdi.

Zamanla, “official” kelimesi elan geniş anlamlar kazandı ve resmi veya yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişhayırlı tarif etmek bâtınin kullanılmaya kellelandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi ekseriyetle hükümet, spor veya iş dünyası üzere resmi bir konumda mevcut kişmüterakki veya kurumları tarif etmek bâtınin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Zamanla, sözcük resmi veya yetkili bir konumda mevcut herhangi bir kişhayırlı tarif etmek bâtınin kullanılmaya kellelamıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://pazarlamaurunyonetimi.name.tr/ https://balikesirfirmarehberi.name.tr/ https://kiralikarsa.name.tr/ https://odyoloji.name.tr/ https://ilksayfaseo.name.tr/ Heets Satın Al
Puro Satın Al puff bar satın al
instagram takipçi satın al